صفحه اصلی | راهنما
Header
امروز : سه شنبه 2 بهمن 1397 | تماس با ما | عضویت در سایت |
ليگ برتر 9798- دوره هجدهم
امتیازتفاضلتعداد بازیتیمردیف
311615سپاهان1
311115پرسپولیس2
311115پدیده خراسان3
26915تراکتورسازی4
251215استقلال تهران5
19215پارس جنوبی جم6
18-515فولاد خوزستان7
17-415سایپا8
16-115پیکان9
16-315نساجي مازندران10
16-515صنعت نفت آبادان11
15-515نفت مسجد سلیمان12
14-215ماشين سازي تبريز13
13-615ذوب آهن14
10-1915سپیدرود رشت15
6-1115استقلال خوزستان16
تبلیغاتمنبع عکس :

الجزیره امارات 3- پرسپولیس 2

الجزیره روی اشتباه سریالی بازیکنان پرسپولیس بازی باخته را با یک پیروزی به سود خود خاتمه داد.

به گزارش "ورزش سه"، شاگردان برانکو روی اشتباهات فردی برتری خود را به سادگی از دست دادند و در پایان در دقایق آخر با شکست استادیوم محمد بن زاید را ترک کردند.
پرسپولیس در شرایطی که در نیمه اول توانسته بود با تک گل علیپور بازی را به سود خود خاتمه دهد، در نیمه دوم با اشتباهات عجیب این فرصت را برای جبران نصیب الجزیره کردند و دو ستاره حریف نیز به خوبی از آن استفاده کردند. علی مبخوت و رومارینهو با دو گل خود بازی را تا دقایق پایانی به نفع الجزیره برگرداندند و در حالی که منشا بازی را به تساوی دو بر دو کشانده بود، در ثانیه پایانی بار دیگر با دریافت گل و شکست زمین را ترک کردند.استادیوم: محمد بن زاید                        تماشاگر: حدود 12هزار نفر
داور: کیمورا هیرویوکی                         کمک داوران: کارا کامی ساتوشی- میهارا جوداور

 

کارت زرد:
 

سالم راشد(16)-روماریو داسیلوا(69)-علی خصیف(83)-مبارک بوصوفه(88) از الجزیره

کمال کامیابی‌نیا(11) از پرسپولیس

 

الجزیره:

 • علی خصیف
 • محمد فوزی(87- زاید العامری)
 • مسلم فایز
 • علی مبخوت
 • مبارک بوصوفه
 • سالم راشد
 • محمد المسلمی
 • یعقوب الحوسنی(46- احمد الحشمی)
 • روماریو داسیلوا
 • محمد العطاس
 • خلیفه الحمادی

سرمربی: تن کاته


پرسپولیس:

 • علیرضا بیرانوند
 • حسین ماهینی
 • شجاع خلیل زاده
 • محمد انصاری
 • صادق محرمی
 • کمال کامیابی نیا(90- شایان مصلح)
 • فرشاد احمدزاده
 • احمد نوراللهی
 • وحید امیری
 • علی علیپور(70- گادوین منشا)
 • سیامک نعمتی(75-بشار رسن)

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

 

 

 

شرح گل‌ها:

 

الجزیره 0 پرسپولیس 1: ( علی علیپور، دقیقه 42): ارسال دیدنی وحید امیری در گوشه شش قدم با ضربه سر فوق العاده علی علیپور به تور دروازه الجزیره چسبید.

 

الجزیره 1 پرسپولیس 1: ( مبخوت، دقیقه 52): اشتباه مرگبار شجاع خلیل زاده فرصت فضاسازی برای ارسال توپ در عمق خط دفاعی پرسپولیس را شکل داد تا مبخوت با ضربه فنی خود از روی خط محوطه جریمه دروازه بیرانوند را باز کند.

 

الجزیره 2 پرسپولیس 1: (رومارینهو، دقیقه 77): بار دیگر عمق دفاع پرسپولیس توسط الجزیره نشانه گرفته شد و اینبار رومارینهو با بیرانوند تک به تک شد تا بهترین استفاده را از پاس مبخوت ببرد و گل دوم تیمش را به ثمر برساند.

 

الجزیره 2 پرسپولیس 2 : ( دقیقه 83، گادوین منشا): منشا در ضربه اول خود توپ را به بدترین شکل ممکن از دست داده بود، با فرصتی که داور نصیبش کرده بود، توپ را اینبار خلاف جهت حرکت احمد خمیس به گل تساوی این تیم تبدیل کرد.

 

الجزیره 3 پرسپولیس 2: ( الحمدی، دقیقه 4+90): ضربه ایستگاهی برای الجزیره و ارسال روی نقطه پنالتی با خروج اشتباه بیرانوند فرصت گلزنی را نصیب الحمدی کرد تا سرخ‌ها با شکست امارات را ترک کنند.

 

 

شرح بازی


پرسپولیس با سنجش مناسب کیفیت حریف تلاش چندانی در زمین حریف در دقایق ابتدایی برای دستیابی به دروازه حریف نشان نداد. الجزیره نیز بیشتر به دنبال پیروزی در جنگ‌های میانه زمین بود و این مساله بازی را در نیم ساعت ابتدایی فیزیکی کرد. دریافت دو کارت زرد در این دقایق از سوی داور برای دو بازیکن پرسپولیس و الجزیره نمایشگر اوج جدال فیزیکی طرفین بود.
در ادامه اما پرسپولیس با سود بردن از قدرت تکنیکی فرشاد احمدزاده و نفوذهای صادق محرمی از سمت راست و حرکات امیری عزم دروازه الجزیره را کرد که در نهایت روی یکی از این حملات با استفاده از ارسال امیری و ضربه سر علیپور به گل دست یافتند.

پرسپولیس در شرایطی که تصور می‌کرد با توجه به گلی که علیپور در نیمه دوم به ثمر رسانده، به راحتی قادر به شکست الجزیره امارات است، اولین ضربه را روی اشتباه فردی خورد. اشتباه بزرگ شجاع برای عبور از مدافع حریف با توپ‌ربایی همراه شد تا مبخوت این فرصت را در پشت محوطه جریمه برای باز کردن دروازه بیرانوند و به تساوی کشاندن بازی به دست بیاورد.
این گل که پرسپولیس را در شرایط ترس از دست دادن بازی قرار داده بود، سبک بازی این تیم را تغییر داد. الجزیره با اعتمادبنفس بیشتر صاحب توپ و میدان شد و حملات روی دروازه بیرانوند را شکل داد. اولین خطر جدی بار دیگر تبدیل به گل دیگری برای الجزیره امارات شد تا شاگردان برانکو به راحتی اندوخته خود را از دست بدهند.
بعد از این گل هم برانکو با تغییر در ترکیب تیمش قصد دروازه الجزیره و دستیابی به گل را داشت. حضور منشا باعث شد تا آنها در پشت محوطه جریمه حریف توپ‌ها را در اختیار بگیرند و روی اشتباه مدافع این تیم که در محوطه جریمه به زمین خورده بود و مرتکب خطای هند شد، یک ضربه پنالتی نصیب پرسپولیس شد.
منشا این ضربه را ناشیانه از دست داد اما داور به دلیل خروج بیش از اندازه دروازه‌بان حریف بار دیگر او را صاحب فرصت کرد تا اینبار گل تساوی به نام مهاجم نیجریه‌ای رقم بخورد.
بعد از این گل هم در شرایطی که تصور می‌شد دو تیم به تساوی رضایت داده‌اند، در وقت‌های تلف شده یک ضربه ایستگاهی نصیب الجزیره شد. این ضربه روی نقطه پنالتی فرود آمد و با اشتباه بیرانوند در خروج فرصت گل دیگری را نصیب الحمدی کرد تا شادی گل سوم را به اردوگاه الجزیره ببرد.
اکنون پرسپولیس با اندوخته مناسب ثبت دو گل در خانه حریف این فرصت را خواهد داشت تا با یک پیروزی در استادیوم آزادی راهی مرحله بعدی شود و از شگفتی در این مرحله جلوگیری کند. اما اشتباهات سریالی مدافعان پرسپولیس جای هر گونه امیدواری را در صورت تکرار از سرخپوشان و هواداران این تیم سلب خواهد کرد.

 

 

 

دقایق حساس:

 

دقایق 1 تا 25: دو تیم فرصت مناسبی روی دروازه یکدیگر برای محک دروازه‌بانان شکل نداده‌اند و تا این لحظه ارسال‌ها و ضربات ناقص بازیکنان دو تیم به راحتی در اختیار گلرها قرار گرفته است.

 

دقیقه 26: مبخوت که قصد داشت با تکنیک خود پرسپولیسی‌ها را تحت تاثیر قرار دهد با توپربایی احمدزاده مواجه شد. دو دریبل موفق از احمدزاده و پیش روی تا پشت محوطه جریمه با پاس او برای علیپور همراه شد که ضربه این بازیکن با برخورد به مدافع الجزیره راهی اوت شد.

 

دقیقه 45: توپگیری فرشاد احمدزاده و حرکت پشت محوطه جریمه با ضربه مناسبی از سوی او همراه نشد و توپ از کنار دروازه راهی اوت شد.

 

دقیقه 64: ارسال کرنر احمد نوراللهی با ضربه سر سیامک نعمتی با اختلافی کم از دروازه الجزیره راهی اوت شد.

 

دقیقه 80: برخورد توپ در محوطه جریمه به دست مدافع الجزیره یک ضربه پنالتی برای پرسپولیس شکل داد تا منشا پشت این ضربه قرار گیرد.


دقیقه 81: ضربه پنالتی گادوین منشا با دفع گلر الجزیره همراه شد اما در شرایطی که منشا در ضربه برگشت نیز با اشتباه مرگبار خود توپ را راهی اوت کرده بود، داور به نشانه خروج زودهنگام احمد خمیس دستور به تکرار این ضربه را داد.

 

 

بازیکن برتر


تازه داماد اماراتی که در تلاش برای تصاحب عنوان برترین بازیکن فصل این کشور است، در جدال مقابل پرسپولیس ستاره تیمش بود. حرکات تکنیکی او از سمت راست دفاعی پرسپولیس در نهایت یک گل و یک پاس گل را به نام علی مبخوت کرد تا شب بیادماندنی تیمش را رقم بزند. یک پیروزی بزرگ برای الجزیره که البته امید زیادی به تاریخ‌سازی و صعود به جمع هشت تیم دارد، آنها را با روحیه فوق العاده‌ای به تهران خواهد فرستاد.

 

اتفاق ویژه:


بازی در استادیوم محمد بن زاید باز هم با اتفاق و شکست تلخی برای شاگردان برانکو ایوانکوویچ همراه شد.
پرسپولیس که برابر الهلال عربستان چهار گله را تجربه کرده بود، اینبار هم با شکست سه گله استادیوم محمد بن زاید را ترک کرد تا این ورزشگاه به کابوس برانکو و تیمش تبدیل شود. آنها مقابل الاهلی عربستان نیز در این استادیوم یک گل دریافت کرده بودند تا با دریافت 8 گل طی سه بازی در محمد بن زاید بدترین اتفاق ممکن برای تیمی که برترین آمار دفاعی دو فصل اخیر فوتبال ایران را نصیب خود کرده، رقم بخورد.
منبع خبر : varzesh3.com

تاریخ ارسال خبر : 1397/02/18 21:53
سفارش آگهی

بازیهای تیم ملی ایران
بازیهای باشگاهی داخلی
بازیهای باشگاهی بین المللی
باشگاههای ایران
بازیکنان
مربیان
داوران
آرشیو اخبار

ورود اعضاء :

نام کاربری

کلمه عبوریادآوری کلمه عبور
عضویت در سایت 
 

تبلیغات
آمار سایت
كاربران حاضر: 374 نفر

کل بازديد : 7636197 نفر

بازديد امروز :  792 نفر

بازديد ديروز :  1476 نفر

کل اعضاء :  2412 نفر
کلیه حقوق این سایت متعلق به www.iraninanfootball.ir می باشد.