به گزارش "ورزش سه"،
مراسم برگزاری قرعه کشی مرحله اول مقدماتی جام جهانی 2022 امروز و از ساعت
13:30 به وقت تهران آغاز خواهد شد و بدین ترتیب اولین رقبای ایران در راه
جام جهانی قطر مشخص خواهد شد.
قرعه کشی نهایی مسابقات به این شرح است:
گروه A: چین - سوریه - فیلیپین - مالدیو - گوام
گروه B: استرالیا - اردن - چین تایپه - کویت - نپال
گروه C: ایران - عراق - بحرین - هنگ کنگ - کامبوج
گروه D: عربستان - ازبکستان - فلسطین - یمن - سنگاپور
گروه E: قطر - افغانستان - هند - عمان - بنگلادش
گروه F: ژاپن - قرقیزستان - تاجیکستان - میانمار - مغولستان
گروه G: امارات - ویتنام - تایلند - مالزی - اندونزی
گروه H: کره جنوبی - لبنان - کره شمالی - ترکمنستان - سری لانکا
* راس ساعت 13:30 مراسم همانطور که از قبل عنوان شده بود آغاز شد.
* مجری مراسم به روی صحنه آمد و ضمن خوش آمد گویی به مهمانان آغاز مراسم را کلید زد.
* مهدی تاج هم به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال ایران در این مراسم حضور دارد و در ردیف اول نشسته است.
* کریستین آنگر مسئول برگزاری رقابت ها از فیفا در ابتدا به روی صحنه آمد و به صحبت پرداخت.
* آنگر مسئولیت اداره مراسم امروز را برعهده خواهد داشت و به همین دلیل پشت تریبون ایستاد.
* با نمایش کلیپی از تیم کیهیل، اسطوره فوتبال استرالیا وی به
روی صحنه آمد و به عنوان یکی از مهمانانی که باید در قرعه کشی سهیم باشد
پشت یکی از میزها ایستاد.
* قرعه کشی این رقابت ها از سید پنج آغاز شد و تیم کیهیل به برداشتن گوی ها اقدام کرد.
* بدین ترتیب تیم های سید پنج بعد از برداشتن گوی ها به شرح ذیل مشخص شد:
گوام در گروه اول، نپال در گروه دوم، کامبوج در گروه
سوم، سنگاپور در گروه چهارم، بنگلادش در گروه پنجم، مغولستان در گروه ششم،
اندونزی در گروه هفتم و سریلانکا در گروه هشتم.
* قرعه کشی برای تیم های حاضر در سید چهار نیز به این ترتیب است:
کویت در گروه چهارم، هنگ کنگ از سید 4 در گروه سوم،
یمن از سید 4 در گروه چهارم، افغانستان از سید 4 در گروه پنجم، میانمار از
سید 4 در گروه ششم، مالزی از سید 4 در گروه هفتم، ترکمنستان از سید 4 در
گروه هشتم
* قرعه کشی برای تیم های حاضر در سید سه نیز به این ترتیب است:
فیلیپین از سید 3 در گروه اول، چین تایپه از سید 3 در
گروه دوم، بحرین از سید 3 در گروه سوم، فلسطین از سید 3 در گروه چهارم،
هند از سید 3 در گروه پنجم، تاجیکستان از سید 3 در گروه ششم، تایلند از سید
3 در گروه هفتم، کره شمالی از سید 3 در گروه هشتم
* قرعه کشی برای تیم های حاضر در سید دو نیز به این ترتیب است:
سوریه از سید 2 در گروه اول، اردن از سید 2 در گروه
دوم، عراق از سید 2 در گروه سوم، ازبکستان از سید 2 در گروه چهارم، عمان از
سید 2 در گروه پنجم، قرقیزستان از سید 2 در گروه ششم، ویتنام از سید 2 در
گروه هفتم، لبنان از سید 2 در گروه هشتم.
* قرعه کشی برای تیم های حاضر در سید یک نیز به این ترتیب است:
چین از سید 1 در گروه اول، استرالیا از سید 1 در گروه
دوم، ایران از سید 1 در گروه سوم، عربستان از سید 1 در گروه چهارم، قطر از
سید 1 در گروه پنجم، ژاپن از سید 1 در گروه ششم، امارات از سید 1 در گروه
هفتم، کره جنوبی از سید 1 در گروه هشتم
* سیدبندی مربوط به تیم های مختلف حاضر در این بازی ها به شرح زیر است:
سید یک: ایران، ژاپن، کره جنوبی، استرالیا، قطر، امارات، عربستان سعودی و چین
سید دو: عراق، ازبکستان، سوریه، عمان، لبنان، قرقیزستان، ویتنام و اردن
سید سه: فلسطین، هند، بحرین، تایلند، تاجیکستان، کره شمالی، چین تایپه و فیلیپین
سید چهار: ترکمنستان، میانمار، هنگ کنگ، یمن، افغانستان، مالدیو، کویت و مالزی
سید پنجم: اندونزی، سنگاپور، نپال، کامبوج،بنگلادش، مغولستان، گوام و ماکائو یا سریلانکا